Masáže

Mäkké techniky

 
Mäkké techniky alebo manipulácia mäkkých tkanív predstavuje liečbu pretiahnutím koži v riase, uvoľnením fascie v podkoží. Technika je odlišná od klasických masáží, nepoužívame žiaden olej. Táto terapia sa používa na uvoľnenie povrchne uložených svalov, skrátených svalov a šliach. Je veľmi účinná, hlavne s posunom fascií na chrbte, pri stuhnutí svalstva. Po masáži zostáva dlhodobo pocit prehrievania v ošetrovanej  oblasti.
 


Klasická masáž

Masáž sa vždy tešila záujmu a v súčastnej dobe jej obľuba stúpa. Niet sa čomu diviť. Pri súčastnom životnom štýle, keď väčšinu aktivít robíme  v sede alebo pri nich vykonávame jednoduchý pohybový stereotyp, dochádza k poruchám pohybového aparátu. Tieto poruchy sa potom prejavujú celou škálou nepríjemných príznakov, začínajúc pocitom trvalej únavy až po bolesti rôzneho typu. Masáž je jednou z účinných metód, ako možno tieto nežiadúce pocity mierniť.


Bankovanie

Pod bankovaním rozumieme prikladanie (najčastejšie) sklenených baniek s nahriatym vzduchom, v ktorých sa tým vytvorí podtlak a ten spôsobí ich prisatie na pokožku. Princíp bankovania je prekrvenie postihnutého miesta, ktoré spôsobí podtlak v sklenenej banke priloženej na telo. Bankovanie patrí medzi najúčinnejšie terapie pri riešení rôznych zdravotných ťažkostí, akútnych aj chronických, ako napríklad rôzne bolesti kĺbov, chrbta a pod. Odvádza z tela patogénne činitele (vietor, chlad, vlhko, horúčosť). Rozhýbava energiu a krv.


Lymfodrenáž

Lymfodrenáž  je masáž, ktorá má za cieľ podporovať a posilniť vstrebávaciu a transportnú funkciu lymfatického systému. Zlepšuje tok tkanivového moku, zmierňuje opuchy (hlavne lymfatické opuchy a opuchy vznikajúce po operatívnom odstránení lymfatických uzlín), uvoľňuje zablokovanú lymfu a uvádza do pohybu prirodzený systém látkovej výmeny. Pri kombinácii s dostatočným pohybom a s vhodnou stravou môže priaznivo ovplyvniť vývoj celulitídy.


Reflexná masáž chodidiel

Reflexná masáž je založená na princípoch reflexov, ktoré sú spojené s každým orgánom, žľazou, respektíve s každou časťou tela. Využíva tlaku a masáží reflexných zón a plôch na chodidlách nôh.
Reflexné zóny  sa využívajú pre terapiu ale tiež  pre celkom spoľahlivú diagnostiku, ktorá nám slúži k zisteniu, ktoré časti tela sú vyvedené z rovnováhy a preto správne nepracujú. Potom je možné masážou  tieto nerovnováhy harmonizovať a tým spôsobiť aby sa telo dostalo k správnemu fungovaniu.